Prefabrik Yapılar ve Maliyeti
Prefabrik Yapılar ve Maliyeti

Gemlikte Prefabrik Yapılar

Prefabrik Yapılar ve Maliyeti

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan ve özellikle büyük şehirlerde yaşam kalitesini düşüren hava kirliliği, trafik yoğunluğu, şehir park sorunları ve yeşil alan azlığı gibi sorunların üstesinden gelmek için insanlar yeni arayışlara giriyor. Bu arayışların en başında da kısa ya da uzun süreli alternatif yaşam alanları geliyor. Ahşap ev ler de bunlardan birisi. Yalnız hafta sonu tatil konutu yaptırmak üzere alınan tarla, arsa ve arazilere de aslında bu amaca hizmet ediyor. Bununla birlikte yaz, kış devamlı oturmak üzere konut yaptırma arayışına giren insanların sayısında da artış gözlenmektedir.

Son yıllarda bir araya gelen 10-15 kişilik arkadaş, eş dost çevresi ile araziler alınarak paylaşım yoluna gidilmektedir. Bu grupların en zorlandıkları unsur ise nasıl tipte ve yapıda, ne tür konutlar yaptıracaklarıdır.

Ciddi bir müteahhitlik firması gereklidir

Önlerindeki seçeneklerden ilki ise ciddi bir müteahhitlik firması ya da müteahhide işi vermek olacaktır. Bu durumda maliyeti onlar için yüksek çıkacaktır. Bir diğer seçenek ise ülkemizde eskiden beri sıkça yaptırılan; projeleri yaptırtıp bir kalfa ile anlaşmak, kabasını sipariş edip, sonrasında da sıvacı, boyacı, tesisatçı, elektrikçi, seramikçi, doğramacı, camcı, marangoz vs gibi meslek grupları ile tek tek anlaşmak… Zamanları çoksa, şansları varsa, stresten sağlıklarını henüz kaybetmemişlerse baştan düşündükleri rakamın da çok çok üzerinde bir maliyete razı olaraktan işi bitirebileceklerdir.

Prefabrik bir ev arayışları

Tüm bu sıkıntılı süreç sonunda insanların prefabrik yapılar  arayışına yönelmesi kaçınılmaz olacaktır. Ancak prefabrik yapılar denince ülkemizde şantiye binası veya afet evleri gibi estetikten ve kaliteden yoksun geçici çözüm konutları akla gelmektedir. Bu güvensizliğin temelinde Türkiye’de ilk defa prefabrikasyonun şantiye binaları ve afet evlerin vardır. O zamanın koşulları nedeniyle eksik yapısal ve teknik uygulamaların ürünü olarak sunulan bu yapıların (baraka da diyebiliriz) bazı firmalarca özel sektörde de tercih edilmesi prefabrik yapı alanına insanların uzak kalmasını da beraberinde getirmiştir.

Oysa ki bugün ABD ve Avrupa’da özellikle Almanya’da yalnız konut konusunda faaliyette bulunan bir çok büyük firma vardır ve bu firmalar, müstakil konutların % 70’ini prefabrik evler olarak yapmaktadırlar.

Türkiye’de ve Gemlikte Prefabrik Yapılar.

Türkiye’de ise bütün sorun gerçek prefabrik konutun ne olduğunu müşteriye gösterebilmek ve prefabrik yapılar kötü imajını silmek isteyen kurumsallıkta firmalar yeni yeni kendini göstermeye başlamıştır.
Prefabrik konutun üretiminde, teknolojinin bütün son gelişmelerin kullanılması, güvenilir, AB normlarında standartlara sahip firmaların varlığı bu sektörü canlı tutmaya yetecektir.

Elbette ki prefabrik yapıların piyasası sadece konutla sınırlı değildir. Sağlık ocağı, klinik, hastane, okul, yurt, kreş, lojman, konaklama üniteleri, sabit pazar ve alışveriş yerleri vs. gibi yapılara da ihtiyaçları – konut ihtiyacına paralel- göz ardı edilemeyecek oranda artmakta bunlar ivedi çözüm beklemektedir.

Bursa Prefabrik Yapı Firması olarak, kurumsallığı benimsemiş nitelikli hizmet üreten Prefabrik Yapılar üzerine hizmet sunan kuruluşları da tanıtmayı düşünüyoruz…

Gemlikte Prefabrik Ev

Prefabrik ev imalatı sizin sunmuş olduğunuz plan ve projeye göre en hızlı ve en kaliteli şekilde üretilip, kısa sürede teslimatı yapılmaktadır.
Prefabrik evinizi teslim aldıktan sonra garanti süresince her hangi bir problem oluştuğunda firmamızla iletişimde bulunabilirsiniz. Prefabrik ev imalatında en kısa sürede memnuniyetinizi kazanacağımızdan emin olabilirsiniz.

Firmamız Bursa Gemlik’te  prefabrik ev imalatı gerçekleştirmektedir. Kaliteli prefabrik evler için bizi arayın

Ekonomik  Tip Sac Panel Prefabrik Bina

Ekonomik tip sac panel prefabrik binaların fiyatı, sac panel prefabrik binaların fiyatından %80 civarında daha ucuzdur.  Eko Sac panel Prefabrik yapıların dış yüzleri elektrostatik toz boyalı galvanizli düz sac olup ( Rall 9002 ), sac panel prefabrik binalardan farkı, taşıyıcı sistemini değiştirmeden ağırlığının çok hafif oluşudur. Ayrıca bu binaların montaj ve demontajları son derece hızlı olup vinç kullanılmamakta, 2 veye 3 katlı binalar son derece hızlı bir şekilde monte edilebilmektedir.

Bu binalar 184 kg/m2 kar yükü, 130 km/saat rüzgar yükü, 1.derece deprem, 1.iklim bölgesi şartlarına uygun olarak üretilmektedir.
Üretim hatalarına karşı 4 yıl garanti kapsamındadır. Tekrar demontaj ve montajları fire garantisi ile piyasa fiyatlarının %30 altında tarafımızdan yapılmaktadır. Bu binaların kullanımının hızla artacağını beklemekteyiz. Ayrıca şirket logolarınız binanın istenen yerlerine ücretsiz olarak eklenebilir.

 

Prefabrik Bahçe Evi

Prefabrik yapının en çok kullanım alanın dan biri de prefabrik bahçe evidir. prefabrik, bağ evi,bahçe evi, kır evi, dağ evi, bekçi evi gibi daha çok alan da kullanılmaktadır. Prefabrik bahçe evlerinin bu alanlarda kullanılmasının sebebi ise ses, ısı,sağlamlık ve çabuk kurulumundan kaynaklanmaktadır.

Tek Katlı Prefabrik Ev

Prefabrik ev, genel de tek katlı ve iki katlı olarak inşa edilmektedir. Tek katlı prefabrik çoğunlukla bağ ve bahçelere yapıldığı için daha lüks yapılara bakmamaktayız. İki katlı prefabrik evler ise tek katlı prefabrik evlere göre fiyatları biraz daha pahalı olduğu için nadir yapılmaktadır.

Prefabrik Çelik Ev

Prefabrik çelik evler çelik destekli olarak imal edilmektedir. Prefabrik çelik ev fiyatlarının prefabrik betopan ev fiyatlarından yüksek olmasının nedenide budur. Çelik destekli olarak üretildikleri için daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Bu nedenle bu konuda bilgi sahibi olan bir çok müşteri prefabrik çelik evleri tercih etmektedir.

Piyasada prefabrik ev fiyatı alırken mutlaka betopan mı yoksa çelik mi olduğu konusunda bilgi alınmalıdır. Mağduriyet yaşamamak için yıllardır prefabrik imalatı yapan firmamızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Bizi Arayınız

Gemlik İnşaat Tadilat
Gemlik İnşaat Tadilat