Ahşap Ev Yapımı ve Maliyeti

Ahşap ev, insanlığın en eski yapı dostudur dersek taş duvarlı evlere haksızlık etmiş olur muyuz acaba? İlk çağlardan beri, insanların yapı yapmak için ahşap kullandığı, yapı malzemesi olarak ahşabı tercih ettiği bilinmektedir. Doğal yaşamın vazgeçilmez faydalarından yararlanmak isteyenlerin eninde sonunda günümüzde endüstriyel yapı malzemeleri konusunda da doğal olanı tercih edecektir.

Ahşap ev ise doğal yaşam alanlarının estetik sunumu içerisinde önemli bir yer kaplar. Ahşap deyince görsellik, ferahlık ve zindelik çağrışımı akla gelir. Ahşap  tercihinin nedeni bunlarla sınırlı değildir.
Ahşap hafif bir yapı malzemesi olarak depreme karşı da tercih edilmektedir.
Ahşap evlerin yerleşim birimlerindeki görsel farklılığı elbette ki çok önemlidir ancak ekolojik dengeye katkısı, çevre koruma bilincinin yansımalarıyla birlikte, küresel ısınmaya ve sera etkisine karşı da önemli yer tutmaktadır.

Ekolojik sistemi bozmadan, ahşap endüstrisini destekleyen bir ağaç dikimi ve kereste kesimi politikasıyla artı avantaj taşıyacaktır. Orman endüstrisi gelişmiş olan ülkelerde orman alanları artmaktadır. Oysa ki orman endüstrisinin gelişmediği ülkelerde orman alanları da azalmaktadır.

Ahşap ev kullanımı

Ahşap kullanımının ülke ekonomilerine etkisi düşünüldüğünde ülkemiz ne yazık ki çok gerilerde kalmaktadır. Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, İskandinav ülkelerinde, ahşap endüstrisi çok gelişmiştir ve önemli bir ekonomi kolu durumundadır.

Ülkemizde, özellikle tatil amaçlı olarak Ahşap Ev kullanımı yaygınlaşmaktadır. Örneğin son zamanlarda bursa’da ahşap  sektöründe bir canlılık fark edilmektedir.
ahsapev.gen.tr bu bilinçle kuruldu. Hedefimiz, Ahşap  hakkında bilmek istediğiniz her şey sitemizde… diyebilmek ve bunu gerçekleştirmektir.

Bizden fiyat alınız…
0 532 551 71 77

Gemlik İnşaat Tadilat
Gemlik İnşaat Tadilat
Bu makaleyi paylaş

Leave a Comment