Cam Tuğla Duvar Ustası
Cam Tuğla Duvar Ustası

Cam Tuğla Duvar Ustası

Cam Tuğla Duvar Ustası

Bir cam blok duvar, yük taşıyamaz, ancak harç içinde bulunan metal takviye çubukları sayesinde sağlam bir yapı olacaktır. Cam bloklar ayrıca bir odanın bir kısmı veya duş kabini olarak bir ekran oluşturmak için de kullanılabilir. Harcı gece boyunca kurumasına izin vermek için durmadan altıdan daha fazla kurmayın, aksi halde duvar çökebilir.

Plan ve Hazırla

Çoğu cam blok, 7-1 / 2 “x 7-1 / 2” x 3-1 / 5 “ölçüsündedir. Boyutları kesilemez, böylece hesaplamalarınızı uzaya en iyi nasıl uyduracakları üzerine oturtun. bloklar mevcuttur.Modlar ve bir duvar veya tavan arasında kalan boşlukları doldurmak için ahşap plakaları kullanın.Bunlar boyandığında göze çarpmayacaktır.

Bir Bölüm Tasarlama Bir
ekranın boyutunu odaya yargılamak için tek bir satır blok yerleştirin. Tam bir duvarın bir kapıya ihtiyacı olabilir. Konumu, blokların odanıza nasıl sığacağına bağlıdır. Açıklık, kapı kaplamasından harç içerisine yerleştirilmiş uygun bağlara ihtiyaç duyacaktır. Ahşap bir çerçeve içinde inşa etmek temiz kenarlar sağlar, ancak harç yöntemi zemin yüzeyinize bağlı olarak bir çerçeve olmadan kullanılabilir.

Zemin Yüzey
Harcı doğrudan bir beton zemine serilebilir. Bir ahşap zemin ile, bir çerçeve içinde olmasanız bile, bir tahta taban plaka üzerinde blokların ilk satırını yatıyordu.

Miktarları Hesapla

Yüzey alanını bulmak için duvarın boyunu yüksekliğiyle çarpın. Harç eklemlerine izin vermemek için gerekli olan blok sayısı hakkında kaba bir fikir için bunu bir blok alanıyla bölün. Herhangi bir blok fren durumunda, yüzde 10 ekstra alın. Beyaz harç (hazır-karışık) 27-1 / 2-lb’de mevcuttur. çantalar – küçük bir duş kabini oluşturmak için yeterlidir. Ara parçaları bile eklemler verir. Cam blok başına 1-1 / 2’ye izin verin ve yüzde 10 ekstra alın. Aralayıcı şekli, gerektiğinde X şekilli T veya L şekline dönüştürülebilir.

Satır başına iki takviye çubuğuna izin verin. Ekstra sertlik için çubukları dikey bağlantılara itmek isterseniz daha fazla satın alın. Bölmeyi mühürleme. Beyaz harç ve beyaz harç kullanın. Banyo gibi nemli bir odada su geçirmez harç ve silikon dolgu macunu kullanın ve cam blok duvar ile mevcut duvar arasındaki derz üzerinde silikon dolgu macunu kullanın. Bazı üreticiler, duvarın çevresi için nemli bir alanda ya da sıcaklık değişimlerinde genişleme şeritleri sağlarlar

Ahşap çerçevenin içine beyaz genleşmeli köpük çivi uygulayın.

Bu köpük, duvarın herhangi bir hasar tehlikesi olmaksızın az miktarda hareket etmesini sağlayan süngerimsi bir malzemedir – örneğin, sıcaklık değiştiğinde materyaller hafifçe genişlerse. Köpüğün her bir ahşap uzunluğuna merkezi olarak oturduğundan emin olun (Resim 1).

Ahşap çerçevenin tabanındaki ara parçaları, cam blokları tutmaya hazır (Resim 2). Blokların boyutlarına uyacak şekilde düz ve düzgün aralıklı olduklarını kontrol edin. Maşaları arasına çerçevenin zemini üzerine beyaz harcı malalayın. Bir cam bloğun bir tarafına harç yayılır. Bloğun yüzüne hiç girmemeye çalışın (resim 3).

İlk bloğu ara parçalara yerleştirin, harç tarafını çerçeveye doğru sıkıca bastırın ve bloğu zemin boyunca harç içine yerleştirin (Şekil 4). Satırı bitirmek için daha fazla blok ve aralayıcı yerleştirin, seviye olduklarını kontrol edin (resim 5). Fazla harcı nemli bir süngerle silin; Kurutulmuş harç camı çıkarmak zordur.

Satırları Oluştur

İlk sıranın üst kısmı boyunca harç uygulayın. Duvar levhasındaki delikleri delin ve takviye çubuklarını takın. Onları harç içine doğru bastırın (resim 1). Üstte blok yerleştirmeye devam edin. Her iki sıradan sonra, tabağın üst kenarının hemen üstünde, duvar levhasındaki köpüğü kesiniz. Bir duvar bağında yatağa hazır hale getirmek için, son bloğa harç uygulayın (resim 2).

Duvar bağını köpüğün arkasındaki duvar plakasına vidalayın ve bağı havanın içine yerleştirin (Resim 3). Daha sonra harç ve takviye çubukları döşeyin ve döşemelere devam edin. Blokların düz ve dikey, dikey olarak hizalanmış yüksekliğini oluştururken kontrol edin (Resim 4). Altıden fazla ders alıyorsanız, bitirmeden önce harcı gece boyunca kurumaya bırakın.

Bitiş Bölümü

Tüm cam bloklar yerinde olduğunda, bunları kaldırmak için ara parçaların yüz plaklarını çevirin (resim 1). Harcın kurumasına izin verin ve ardından derzleri (resim 2) dökün. Cam bloklu yüzeylerden fazla harcı sildiğinizden emin olun, çünkü kurumuş bir kere kuruduktan sonra çıkarılması zordur. Bir harç şekillendirici veya tuğla birleştirici (Şekil 3) kullanarak harcı düzleştirin.

Dikişleri su geçirmez hale getirmek için gerekirse silikon dolgu macunu uygulayın ve cilalı bir görünüm vermek için duvarı silin (Şekil 4). İsterseniz ahşap çerçeveyi boyayın.

Cam Blok Duvar Nasıl Yapılır

Bu adım adım talimatlar, bir eve retro tarzı biraz eklemek için yarım blokların cam bloklardan nasıl yapıldığını gösterir.