- Hoşgeldiniz

Gemlik Rehberi

Sitemizde Toplam 96 Firma, 23 Haber, 3 Ürün ve 10 İlan Bulunuyor.

Gemlik Kuru Temizleme

Ana Sayfa » Hizmet Sektörleri » Firmalar » Kuru Temizleme » Gemlik Kuru Temizleme

Kuru Temizleme Nedir?

Kuru temizleme işlemi, ileri teknoloji kullanarak solventlerin, yıkanmaz tekstil üzerindeki yağ, kir ve çeşitli menşeideki lekeleri temizleme işlemidir.

Temizlemede en önemli özellik, tekstilin zarar görmemesidir. Çok uçucu solventlerin kullanıldığı bu işlem sonucunda tekstil, suda ıslatılmadığı için ağırlaşmaz. Dolayısıyla yıpranması önlenmiş olur. Kuru temizleme işlemi sonucunda tekstil ilk günkü görüntüsünde müşteriye ulaşmış olur.

Yerel kuru temizleme mağazasına gidip kıyafetlerini bırak, biletini al, sonra git. Birkaç gün sonra geri dönüp giysilerini topla, müşteri hizmetleri temsilcisine ödeme yap ve tekrar çek.
Ama kuru temizleme dükkanın da iken kıyafetlerine ne olduğunu biliyor musun?

Kuru temizlemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biliyor musunuz?

Kuru Temizleme

Çamaşır Yıkama Hizmetleri

Kuru Temizleme Makineleri

Kuru temizleme makinelerinin çeşitli markaları / modelleri vardır. Farklılıklara rağmen, tüm kuru temizleme makineleri aynı prensipte çalışır.
Bir kuru temizleme makinesi dört temel bileşenden oluşur:
  • Tutma veya taban tankı
  • Pompa
  • filtre
  • Silindir veya tekerlek

Tutma tankı kuru temizleme solventini tutar. Temizleme işlemi sırasında solventi makinede dolaştırmak için bir pompa kullanılır. Filtreler katı yabancı maddeleri tutmak için kullanılır. Bir silindir veya tekerlek, giysilerin temizlenecekleri yerdedir. Silindirin, giysilerin kaldırılmasına ve indirilmesine yardımcı olacak kaburgaları vardır.

Kuru temizleme makinesinin çalışması anlamak kolaydır. Çözücü, tanktan pompa tarafından çekilir. Pompa, herhangi bir kirliliği yakalamak için solventi filtrelerden geçirir. Süzülen çözücü daha sonra toprağı çamaşırlardan temizlemek için silindire girer. Çözücü, silindir düğme kapağını terk eder ve tutma tankına geri döner. Bu işlem tüm temizlik döngüsü boyunca tekrarlanır ve solventin her zaman etkili temizlik sağlamak için korunmasını sağlar.

Temizleme döngüsünden sonra, çözücü boşaltılır ve fazla çözücüyü çamaşırlardan çıkarmak için bir özütleme döngüsü gerçekleştirilir. Bu çözücü, çıplak depoya geri çekilir. Ekstraksiyon sırasında, silindirin dönüşü, çözücüyü çamaşırlardan çıkarmak için santrifüj kuvvetini kullanmak için artar. Kıyafetler

bittikten sonra, silindir durur. Bu sırada, giysiler ya ayrı bir kurutucuya ya da çoğu makinede aynı ünitede, kapalı bir sistemde kurutulur. Kurutma işlemi, giysiler üzerinde kalan çözücüyü buharlaştırmak için silindir boyunca dolaşan ılık havayı kullanır. Çözücü hala bir saflaştırılmıştır. Burada solvent ısıtıldı. Buharlar daha sonra hala tüm safsızlıkların ardında kalan bir sıvıya geri yoğunlaştırılır. Bu temiz çözücü daha sonra tutma / taban deposuna geri pompalanır.

Kuru temizleme makineleri, makinenin tutabileceği pound (kuru ağırlık) cinsindendir. Makine boyutları, çok küçük (20 pound) ila büyük (100 pound) arasında değişmektedir.

Temizlemeden önce giysiler incelenir ve sınıflandırılır. Temizleme döngüsünün uzunluğu, temizlenen ürünün tipine ve kirlilik derecesine bağlıdır.

Bazı ağır lekeli giysiler, daha iyi toprak ve leke çıkarmaya yardımcı olmak için temizlemeden önce leke çıkarma işleminden geçebilirler. Bir leke çıkarma teknisyeni, temizlemeden hemen önce belirli ürünleri tedavi edecektir. Sürece çok fazla çaba harcanır ve giysilerinize önem veren birçok teknisyen vardır.

Şimdi, kuru temizlemenizi ziyaret ettiğinizde, kuru temizleme için bu “sihirli süreci” daha iyi anlayacaksınız.

Danışma Formu

 

Verification

 
05 Ekim 2018 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

Gemlik
×
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Whatsapp Simgesine Tıkla Mesajıı Gönder