Gemlikte Alçı Sıva ve Dekorasyon
Gemlikte Alçı Sıva ve Dekorasyon

Gemlikte Alçı Sıva ve Dekorasyon

Gemlikte Alçı Sıva ve Dekorasyon Firması

Piyasada alçı sıva ve kartonpiyer uygulamaları alanında pek çok firma yer almaktadır. Amaç alçı sıva ve kartonpiyer uygulamalarında kaliteyi mümkün olduğu kadar uygun fiyata yapabilmektir. Uygun fiyata yaparken kaliteden ödün vermemektir. Bina,Daire, iş yeri, ofis ya da diğer yaşam alanlarında alçı ile ilgili tadilat, onarım, dekorasyon düşünüyorsanız bizi arayınız

Alçı sıva nedir ve yapılışı nasıldır?

Alçı sıva, sıva alçısı ile yapılmaktadır. İkinci kat sıvada sıva alçısı ile saten alçı karıştırılarak yapılır. Son katta ise sadece saten alçı ile perdah yapılır ve pürüzsüz yüzey elde edilir. Alçı sıva uygulamasında ilk katlarda normal sıva alçısı veya perlitli alçı kullanılır. Alçı sıva uygulaması elle veya makine ile yapılır. Saten perdah işlemi ise elle yapılır. Tamamen kuruduktan sonra zımpara işlemi yapılır.

Alçı sıvanın özellikleri nelerdir?

Alçı sıvanın en büyük özelliği tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edilebilmesidir. Bu yüzeyin üzerine rahatlıkla, plastik boya, saten boya, silikonlu boya ve sentetik boya uygulanabilmektedir.

Alçı sıva nerelere uygulanır?

Alçı sıva, genelde pürüzsüz bir görünüm elde etmek istenen iç mekanlara uygulanır.

Sıva öncesi zemin nasıl olmalıdır?

Mastarında düzgün olmalıdır. Tuğla, gaz beton gibi yüzeylerin sıvadan önce ıslatılması uygundur.

Uygulamalarda en sık karşılaşılan problemler ve çözümleri nelerdir?

Mastarında yapılmaması, saten perdahın düzgün yapılmaması ve çiziklerin oluşmasıdır. Dolayısı ile boya yapıldığında hataların ortaya çıkmasıdır.

Dekorasyonda alçının yeri nedir?

Dekorasyon uygulamalarında alçının yeri çok büyüktür. Alçı sıva yapımında, kartonpiyer yapımında, alçıpan duvar ve asma tavan yapımında, kemer yapımında alçının önemi büyüktür.

Ayrıca Kontrol Edin

En Güzel Asma Tavan Modelleri

En Güzel Asma Tavan Modelleri

En Güzel Asma Tavan Modelleri 2022 Tavan dekorasyonunu güncelleyen, daha doğrusu tavan dekorasyonlarını yenileyerek ev dekorasyonlarına …