Gemlikte Asma Tavan Dekorasyonu
Gemlikte Asma Tavan Dekorasyonu

Gemlikte Asma Tavan Dekorasyonunda Yeni Moda

Gemlikte Asma Tavan Modelleri ve Dekorasyonunda Işıklandırma

Asma tavanlar son zamanların en tutulan ev dekorasyon uygulamalarının başında geliyor. Lüks veya normal hemen tüm yeni yapılan dairelerde asma tavan modelleri karşımıza çıkarken, eski evlerini dekore eden insanlarında ilk tercihi asma tavan uygulamaları oluyor.

Asma tavanlar mekanlara görünüm açısından farklı bir boyut kazandırırken, mekanın aydınlatılmasında da başrol oynayan aktörlerden biri haline geliyor. Aydınlatma elemanları ile dekore edilen asma tavanlar, salonları, oturma odalarını, hatta antre ve koridorları daha sofistike bir mekan haline getiriyor.

Yepyeni Asma Tavan Işıklandırma Sistemleri

Üstelik artık asma tavanlarını sadece asma tavan spot modelleri ile değil, farklı teknolojiler kullanarak da aydınlatıyorlar. Hele de değişik bir tasarıma sahip asma tavanlar bu teknolojiler ile birleşince ortaya “Süper” olarak nitelendirebileceğimiz görseller çıkıyor. İşte bu sayfamızda hem bu süper görsellere, hem de farklı asma tavan aydınlatma fikirlerini inceliyor, burada bilgi ve beğenilerinize sunuyoruz…

Asma Tavan Spot Işık Sistemleri

Alçıpan gibi kolay işlenebilir, kolay şekillendirilebilir bir dekorasyon ürünün keşfedilmesi ile kartonpiyerler tarihin karanlık sayfalarına gömülürken trend haline gelen asma tavanlar ilk olarak bilindik spot ışıklar ile aydınlatılıyordu. Hatırlayanlar vardır bu spotları hem 220 V hem de 12 V ile çalışanları vardı 🙂 Tabi teknolojinin gelişmesi ile zaman içerisinde bu spotların led ampule sahip olan ve daha az elektrik tüketen, ömürleri daha uzun, gayet modern tasarımları da piyasaya çıktı. Halihazırda bu spot ışıkları mutlaka kullanan okurlarımızda vardır.

Şerit Led Işıklar

Spot ışık sistemlerinden farklı olarak asma tavanları hem kullanışlı hem de daha dekoratif ve gizemli bir hale getirmenin en güzel yollarından biri de gizli ışık sistemleridir. Bu sistemlerde de tıpkı spot ışıklarda olduğu gibi bir gelişim görüyoruz, zira eskiden gizli tavan aydınlatmasında hortum ışıklar kullanılırdı. Fakat bu ürünlerin montajları biraz meşakkatli, led sistemli olmadıklarından ömürleri ise daha kısa olurdu. Şimdilerde hortum ışıklar tarih oldu ve yerlerini ise daha az enerji harcayan, daha uzun ömürlü, daha verimli modern şerit led ışıklar aldı.

Asma Tavanda Gizli Işık Uygulaması

Sonuçta artık bu teknolojiler sayesinde asma tavanlar sadece bir dekorasyon uygulaması olarak kalmıyor, aynı zamanda akşamları evinizin ihtiyacı olan yapay ışıklandırmayı da sağlıyorlar. Asma tavanınızda hem spot ışıkları hem de led ışıkları bir arada kullanabiliyorsunuz. Asma tavan tasarımına eklenen bir havuz tasarımının içine gizlenen led ışıklar, tavanınızın nereden geldiği belli olmayan, büyüleyici bir ışık hüzmesi ile aydınlanmasını sağlıyorlar. Üstelik özellikle led şeritlerde, mor, yeşil, kırmızı ve mavi gibi çok farklı renkler kullanarak daha sofistik bir atmosfer elde edebiliyorsunuz.

Birbirinden Güzel Asma Tavan Işıklandırma Örnekleri

Şimdi bu teknolojilerin tek başına ve birlikte kullanıldığı, inanılmaz asma tavan tasarımlarının bu değişik sistemler ile adeta bir sanat eseri gibi aydınlatıldığı görsel örnekleri beğeninize sunuyoruz. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde hem bu muhteşem görsellere göz atabilir, hem de görseller eşliğinde verdiğimiz ilginç fikirleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz…

Manzaralı gergi tavan modelleri ve resimli asma tavan sistemleri

Hakkın bilginiz var mı bilmiyoruz. Ancak tavan dekorasyonunuzu yeniden dizayn etmeyi düşünüyor ve mekanlarınız da modern asma tavan tasarımları görmek, aynı zamanda gergi tavan sistemleri hakkında detaylı bilgi almak, çeşitli görsel alternatifler görmek istiyorsanız bu makalemizi dikkatle incelemenizi öneririz…

Dekorasyon trendleri

Özellikle teknoloji rüzgarını da arkasına alarak sürekli yenileniyor. Bir zamanlar kartonpiyerler zenginlik ve lüksün sembolü iken, yerlerini çoktaan alçıpan asma tavan sistemlerine bıraktılar bile. “Asma tavan” kavramını hayatımıza sokan ve mucizevi ve son derece ucuz bir dekorasyon ürünü olan alçıpandan tasarlanan bu tavanlar geçtiğimiz 10-15 yıla damgalarını vurdular. Ancak son yılların bu pek tutulan tavan dekorasyon uygulamasının tahtı da tıpkı halefleri kartonpiyerler gibi yavaş yavaş sallanıyor, zira şu sıralar yerlerini gergi asma tavan sistemlerine bırakmak üzereler. Özellikle muayenehane, Avm ve çeşitli ofis dekorasyonlarında bu uygulamanın örneklerine rastlamaya başladık bile. Durun bakalım bundan sonra bakalım ne moda olacak 🙂

Gökyüzü asma tavan uygulamaları

Ancak şimdi mevzu gergi asma tavan modelleri, daha doğrusu manzaralı, resimli asma tavan sistemleri. Dilerseniz önce gergi asma tavanlar hakkında sizleri biraz bilgilendirelim arkadaşlar. Bu tavan dekorasyonun, bir çeşit polimerden üretilen malzeme, istenilen tavan tasarımına ve ebatlarına göre monte edilmiş hafif profiller üzerine gerilerek elde ediliyor. Bu polimer malzemeye istediğiniz her resmi dijital baskı sistemi ile bastırabiliyorsunuz ki özellikle gökyüzü asma tavan uygulamaları pek bir moda. Ancak siz tavanınıza yüksek çözünürlüğe sahip olmak kaydı ile aile fotoğraflarınızda dahil olmak üzere dilediğiniz her resmi uygulatabiliyorsunuz.

Gergi tavan sistemlerinin montajı

Bir çoğunuzun aklında gergi tavan sistemlerinin montajı, güvenilirliği ve kullanışlılığı hakkında soru işaretleri olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu soruları yanıtlamaya  montaj aşamasından başlayalım dilerseniz. Efendim bu sistemin montajı son derece basit ve bu nedenle çok kısa sürede tamamlanabiliyor. Montajın ilk aşamasında özel olarak üretilmiş profiller beğendiğiniz tasarıma göre tavana monte ediliyorlar. Daha sonra esnek bir kaplama malzemesi olan ve üzerinde seçtiğiniz resim olan polimer malzeme ısıtılarak genişletiliyor ve bu profillere geriliyor. Ardından soğumaya bırakılan kaplama malzemesi eski yapısına geri döndüğünde ise gerilmiş ve istenilen şekli almış oluyor.

Gergi tavan sisteminin kullanımlığı ve sağlamlığı

Gelelim ürünün kullanışlılığı ve sağlamlığına. Yaklaşık 200 gr/m² gibi hafif bir basınç, daha doğrusu ağırlığa sahip olan gergi tavan sistemleri sudan, nemden ve ultraviyole ışınlardan etkilenmiyor, son derece hijyenik ve kolayca temizlenebiliyor, bakım ve boya gerektirmediği gibi yangın esnasında alev almıyor. Ayıca kesinlikle çatlama, ayrılma gibi sorunlar ile karşılaşmıyorsunuz. Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilen gergi tavan sistemlerinin üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabiliyor, hatta arkadan aydınlatma yaparak soft bir ışık kaynağı da elde edebiliyorsunuz.

Umarız gergi tavan sistemleri hakkında bu kadar bilgi kafanızda bir fikir oluşması adına yeterlidir. Eğer halen sormak istediğiniz sorular olursa bizlere en alt bölüm de ki yorum bölümünden sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Şimdi dilerseniz gelin hep birlikte bu son derece esnek ve estetik yeni tavan dekorasyon ürünün uygulama örneklerine bir göz atalım. Aşağıda yer alan foto galerimiz içerisinde çeşitli görsel örnekleri bir arada bulabilir, hatta bu uygulamanın odalarınızda nasıl duracağı hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz…

Hiç Bir Yerde Göremeyeceğiniz Harika Asma Tavan Tasarımları

En güzel tavan dekorasyonlarını, evlerinize, salonlarınıza, oturma odalarınıza getirmeye devam ediyoruz arkadaşlar. İddialı bir başlıkla girdiğimiz https://www.gemlikrehberi.com’un bu sayfasında hakikaten hiç bir yerde göremeyeceğiniz modern asma tavan tasarımları ile huzurlarınızdayız. Dolayısı ile evinizi yeniden dekore ediyorsanız ve asma tavan uygulamalarını kesinlikle ev https://www.gemlikrehberi.com dahil etmek istiyorsanız ve biraz da damaklarda farklı lezzetler bırakan, değişik bir şeyler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizi tebrik etmek isteriz, zira hedefi tam 12’den vurdunuz.

Asma tavanlar bundan yaklaşık 10 yıl önce hayatımıza girdi.

Daha önceleri, 90’lı yılların sonlarında kartonpiyerler hüküm sürüyordu tavan dekorasyonlarında ve tavan dekorasyonlarının vazgeçilmez malzemeleri idi bu ürünler. Alçıpan gibi mucizevi bir dekorasyon ürünün keşfedilmesi ile birlikte bu hükümdarlık yerini alçıpan asma tavan modellerine bırakmak kaldı.

İlk olarak salon dekorasyonlarının vazgeçilmezi haline gelen ama tavanlar, zaman içerisinde oturma ve yatak odalarına, ardında da evin ıslak zemin haricinde ki tüm alanlarına sirayet etti.

Alçıpan asma tavan

Şimdiler de çocuk odasından mutfağa, antreden koridora kadar ev dekorasyonun tamamına yayılı olan alçıpan asma tavan sistemleri “maymun iştahı” konusunda dünyanın en meşhur yaratığı olan insanoğlunu sıkmış olacak ki yeni şeyler tasarımcılar yeni şeylerin peşinde düştüler ve gerçekten farklı şeyleri keşfetmeleri hiç uzun sürmedi. Gökyüzü, ağaçlar, dallar, okyanus gibi manzaraların resmedildiği gergi tavanlar, AVM’lerde, muayenehanelerde, ofis ve iş merkezlerinde  boy göstermeye başladı.

 

Tabi insanoğlunun bu basit gelişme ile duracağını düşünmek saflık olurdu herhalde, zira dur durak bilmeyen tasarımcılar halen yeni şeylerin peşinde koşuyor, hayal gücü sınırlarını zorlama devam ediyorlar. Bu durumun en güzel örneklerden biri ise bu sayfamızda mercek altına alacağımız ve isimlendirmekle hakikaten zorlandığımız asma tavan modelleri olsa gerek 🙂

ideal asma tavan uygulamalar

Efendim İngiliz asıllı devasa bir yap ve inşaat firması bildiğimiz alçı asma tavanların genleri ile oynamışlar, üzerilerinde çeşitli deneyler yapmışlar, ölçmüşler biçmişler ve ortaya, yukarıda ki iddialı başlığı atmamıza neden olacak nitelikte, tabi yerinde ise dehşetengiz asma tavan modellerini çıkarmışlar. Rengarenk pleksiglas malzemeyi asma tavanlara entegre etmişler.

Harika bir fikir ile elde ettikleri başyapıt niteliğinde ki bu asma tavanlar sadece güzellikleri ile de konuk olmuyorlar https://www.gemlikrehberi.com’un bu sayfasına aynı zamanda ses yalıtımı ve kişiye özel aydınlatma tasarımı yapmanıza da olanak sağlıyorlar. Bu pleksiglas malzemeleri dilediğiniz renkte seçebiliyor, dilediğiniz tarzlarda tavan tasarımınıza eklettirebiliyor ve bu malzemelerin olduğu alanlarını da dilerseniz ışıklandırabiliyorsunuz.  Gerçekten harika bir fikir değil mi, özellikle modern tarzlarda dekorasyonlar için en ideal asma tavan uygulamalarından bir olarak görünüyor…

 

Bu güzel asma tavanlar hakkında verdiğimiz bilgi yeterli umarız arkadaşlar, zira hepinizin heyecanla bu ürünleri yakından görmek istediğinizi tahmin edebiliyoruz. Dolayısı ile sözü daha fazla uzatmıyor ve sizleri hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde bu şahane asma tavan tasarımlarının inanılmaz görselleri ile baş başa bırakıyoruz. Burada bu asma tavanları daha yakından inceleyebilir, modern mekanlarınız için yaptıracağınıza asma tavan tasarımı için ilham alabilirsiniz…

Manzaralı gergi tavan modelleri

Asma Tavan Işıklandırma Sistemleri Firması

Gemlik İnşaat Tadilat
Gemlik İnşaat Tadilat