Gemlik Mermer İşleri
Gemlik Mermer İşleri

Gemlik Mermer İşleri

GRANİT MERMER MEZAR – MERMER DENİZLİK-BALKON CAMİİ • ŞADIRVAN MERDİVEN KAPLAMASI MERMERİT ÇİMSTONE TEZGAH İMALAT & MONTAJ

Her Nevi Mermer, Mutfak Tezgahı, Duvar Kaplama

Basamak, Paledyen, Mezar işleri Tüm inşaat Mermerleri Hassasiyetle Yapılır.

Mutfak Tezgahı Mermeri Modelleri

Mermer modelleri

Beyaz Granit Tezgahlarına Tam Bir Kılavuz

Beyaz granit tezgahı

Taş tezgahı olduğu sürece, mermer mutfaklarda bir elyaftı. Bugün, bu görünüm hala her zamanki kadar güzel, ama birçok ev sahibi bu taze, parlak-beyaz görünümü elde etmek için beyaz granit arıyor.

Mermer, daha kolay çizebilir, leke ve aşındırır, granit ise uygun şekilde kapatıldığında neredeyse imkansızdır. Müşterilerimizin çoğu mükemmel beyaz graniti araştırdığından, bu eksiksiz kılavuzu mükemmel tezgahı seçmenizeyardımcı olacak beyaz granit için yarattık .

Granit Beyazı Ne Yapar?

Granit içindeki minerallerin dengesi, genel rengini belirler. Beyaz bir granit gördüğünüzde, ana minerallerin feldispat (opak beyaz) ve kuvars (sütlü beyaz) olduğundan emin olabilirsiniz. Siyah lekeler veya birçok beyaz granit içindeki daha büyük siyah parçalar amfibol olarak adlandırılır.

Granit her zaman minerallerin bir kombinasyonu olduğundan, asla saf beyaz değildir. Saf beyaz granit mevcut değildir. Bunun yerine, koyu renge sahip beyaz granitleri ve parlak beyazı olan bazı granitleri vardır. İkincisi, pürüzsüz, koyu minerallerin (Alaska Beyaz Granit ve Bianco Romano Granit) durumunun yarattığı kontrast nedeniyle genellikle saf beyaz görünmektedir.

Tüm beyaz granit, en az az miktarda renkli minerallere sahip olacaktır. Beyaz granitlere bakarken göreceğiniz farklı renk ve desenlere genel bir bakış için okumaya devam edin.

Siyah ve Gri Mineraller ile Beyaz Granit

siyah ve gri mineraller ile beyaz granit

Bu, Alaska Beyaz Granit, Sömürge Beyaz Granit, Andino Beyaz Granit ve Silver Cloud Granit gibi taşları içeren tanıdık bir gruptur.

Alaska White, pegmatit denen şeydir. Bu granit türleri, siyah ve kuartzın açık bölümleri olan beyaz arka planlara sahiptir. Juperana Delicatus Granit ve Bianco Romano Granit aynı kategoriye girer. Bu granitlerdeki kuvarsın büyük bölümleri onları çok aranan hale getirmektedir. Her levha tamamen benzersiz olacak ve büyük kuvars parçaları doğrudan güneş veya kabin altı aydınlatması gibi güçlü bir ışığı yakalayacak.

Diğer üç taş, siyah ve gri mineralleri beyaz arka plana daha eşit olarak karıştırmaktadır. Bunlar, Alaska White gibi bir granit kadar parlak beyaz olmayacak olsa da , nazik desenleri genellikle çok güzel ve yatıştırıcıdır. Bazıları diğerlerinden daha “kumlu” bir dokuya sahiptir. Örneğin, Silver Cloud Granite, çarpıcı bir desende birbirine karışmış ince beyaz ve siyah kum tanelerinin görüntüsüne sahiptir.

Bu beyaz granit kategorisinin nadiren herhangi bir renkli minerali bulunduğundan, siyah-beyaz mutfaklar, tamamen beyaz mutfaklar ve sınırlı siyah, gri ve beyaz palet gerektiren diğer tasarımlar için mükemmel seçenekler.

Kahverengi ve Bordo Mineralleri ile Beyaz Granit

kahverengi ve bordo mineralleri ile beyaz granit

Beyaz granit arayışınızda, karışmış kahverengi ve bordo minerallerle bir dizi taşa rastlayacaksınız.

Kahverengi elementli beyaz granitler, Beyaz Yay Granit, Beyaz Nehir Granit ve New River Beyaz Granit içerir. Birçok beyaz granitte bordo ve diğer şarap renkli mineralleri (küçük şarap renkli noktalar olarak gösterilen granat dahil) bulacağınız halde, en belirgin olan taşlar, Bordeaux’nun granit ailesini oluşturanlardır . Bunlar Monte Carlo Bordeaux Granit ve Typhoon Bordeaux Granit içerir.

Nehir Beyazı ve Typhoon Bordo gibi granitler daha uzun, akıcı kalıplara sahip olma eğilimindedir. Alaska White gibi taşlarla yapacağınız gibi bu döşemelerde beyaz bir parlaklık bulamazsınız. Açık renklerin daha koyu akslı minerallerle daha fazla karışması olacaktır. Ama bu taşları yazmayın; Onların ışık paletleri ve enerjisi kesinlikle mutfağınıza taze ve parlak bir görünüm verecektir.

Gri, Siyah ve Mavi Mineraller ile Beyaz Granit

Gri, siyah ve mavi mineraller ile beyaz granit

Ayrıca gri, siyah ve mavi renkli minerallerin birleşimine sahip beyaz graniti de göreceksiniz. Genellikle Alaska White gibi taşlara benzeyen benzer desenlerde, daha az parlak beyaz ve daha derin buz beyazı, bu ince buzul mavisi.

Bu gruptaki önemli desenler Buz Beyaz Granit (St. Louis bölgesinde Yeni Beyaz Bahar olarak da adlandırılır) ve Mistik Beyaz granittir.

Dekorunuzdaki serin tonları veya beton ve açık metal gibi çağdaş unsurları kullanmak istiyorsanız bu buzlu granitler harika bir seçimdir. Üstün bir görünüme sahipler, ancak serin paletleri, temiz çizgiler ve açıktaki doğal elementlerle iyi uyuyor.

Gri ve Yeşil Mineraller ile Beyaz Granit

gri ve yeşil mineraller ile beyaz granit

Monte Cristo Granite hakkında konuşmak için buraya fazladan bir bölüm ekledik. Bu Hint taşında, yatay, küçük ve büyük kompozit desen katmanları vardır.

Taşın tamamı beyaz bir arka plan üzerinde siyah ve gri minerallere sahiptir. Küçük kompozit tabakalar akan kum gibi görünürken, daha büyük desen tabakaları Delicatus Granite veya Alaska White Granite gibi daha fazla görünür.

Bu cesur tabakalar bir mutfakta ortaya konulduğunda harika görünecek, böylece desen uzun bir adaya veya sayaçlara doğru akacak. Monte Cristo, aynı zamanda, duvarın tüm tarafını tam yükseklikte backsplash ile çalıştırmak için harika bir taş.

Fiyatlandırma hakkında kısa bir not

Fiyatlandırmayı tartışmak için burada durmalıyız. Birçok beyaz granit, yüksek kaliteli granit fiyat kategorilerindedir. Yukarıda listelediğimiz beyaz granitler istisna değildir. Güzel beyaz granitler yüksek talep görüyor!

Yani, daha düşük fiyat aralıklarında hala beyaz granitler var. Aşağıdaki kategoriler, daha az pahalı olan bu granitlerin birkaçıdır.

Küçük Karışık Beyaz ve Gri Desenli Granit

granit karışık beyaz gri desen

Bu renk karışımını, Beyaz Süs Granit, Dallas Beyaz Granit ve Ipanema Beyaz Granit de dahil olmak üzere birkaç giriş düzeyinde granit renkte göreceksiniz. Dallas White, granitin Süs ailesi olarak benzer küçük ila orta ölçekli bir kompozit modele sahiptir, ancak daha parlak beyaz ve daha kontrastlıdır. Beyaz Süs Granit, kirli beyaz bir arka plan üzerinde siyah lekeler ile çok küçük, açık bir kompozit var. Ipanema White, Dallas White’a benziyor.

Bu kategorideki diğer bir granit, yarı değerli taş granatın bordo lekeleri nedeniyle benzersiz olan Moon White Granit’tir.

Bunlar gibi benzer granitlerden oluşan bir gruba sahip olduğunuzda, gerçek tabakaları şahsen görmek özellikle önemlidir, bu sayede desen ve renklerdeki ince farkları takdir edebilirsiniz.

Beyaz, Gri ve Siyah Minerallerin Bir Karışımına Sahip Granit

 

Beyaz Mist Granit, siyah, gri ve kirli beyaz karışımı olan orta kompozit bir desene sahiptir. Bu giriş seviyesi taş için çok fazla kontrast var, bu da onu sıkı bir bütçe üzerinde görsel etki elde etmenin harika bir yolu.

Gran Valle Granite, popüler Giallo Fiorito Granitinin büyük bir kompozit modeline sahiptir, ancak siyah beyazdır.

 

Granitin çok yaygın bir görünümü, büyük ölçüde beyaz ve siyah bir taşta altın ve sarı minerallerin varlığıdır. Bu olayı örneğin Delicatus White ve Kashmir White Granite’de göreceksiniz.

Delicatus White Granite’nin daha önemli altın mineral tortuları vardır, beyaz Kashmir White’ın sarı elementleri daha karışıktır.

Bu taşlardaki renk çizgisi, onlara mutfağa karakter katan biraz fazladan bir şey verir.

Sonuç olarak

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı beyaz granit var! Projeniz için doğru olanı bulmanıza yardımcı olmanın en iyi yolu, stokta geniş bir seçim tutan bir üretici ile çalışmaktır. Bu, tüm granitlerdeki farklılıkları açıklamak için tek bir yerde tam plakalara bakmanızı sağlar.

Arch City Granit ve Mermer’de, en iyi seçim ve fiyatı almanızı sağlayan yüzlerce plaka stoklarımızda tutuyoruz . Envanterimizi görebilir ve Büyükşehir St. Louis bölgesindeki iki konumumuzdan birinde ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

GEMLİKTE MERMER FİRMALARI

VERONA GRANITE MARBLE – VERONA GRANİT MERMER SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
Umurbey Orhaniye Mah. Yalova Yolu Umurbey San. Blg. (Yalova Yolu Üzeri 2. Km) Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245142021

EFEOĞLU MERMER
Eşref Dinçer Mah. Cumhuriyet Cad. 90 Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245132412

ATALAR MERMER (Mustafa Ata)
Mermer ve Granit İşlemeciliği
Dr. Ziya Kaya Mah. Fatih Sok. 7/A Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245132893

GÜVEN İŞ MERMER – GÜVEN İŞ MERMER SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (Serkan Öztürk)
İşleme ve Montaj
Dr. Ziya Kaya Mah. Sarışen Sok. 4 Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245120034

YÜCE MARBLE – YÜCE NAKLİYAT EMLAK MADENCİLİK VE İNŞAAT SAN.TİC.A.Ş.
Blok Mermer Fabrikası
Parsbey Mah. Yalova Yolu Cad. 26 Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245130401

ÖZBERK MADENCİLİK
Küçük Sanayi Sitesi B Blok Gemlik, Bursa
Mermer – Granit ve Doğal Taşlar
02245248875

GGM GEMLİK GRANİT MAKİNE MERMER İTHALAT İHRACAT İNŞAAT ELEKTRİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
Ata Mah. Küçük San. Sit. B Blok Gemlik, Bursa
02245247252

mermer işi yapmak istiyorum,

mermer işi yaptırmak isteyenler,

mermer atölyesi maliyeti,

mermer atölyesi açmak için gerekenler,

mermer atölyesi açmak istiyorum,

cami mermer işleri,

mermer ocağı açmak için ne kadar sermaye gerekli,

mermer deposu açmak,

İLETİŞİM TEL : 0 532 551 71 77

 

Gemlik Mermer İşleri  Gemlik Mermer İşleri