Gemlik Çelik Kapı
Gemlik Çelik Kapı

Gemlik Çelik Kapı

Gemlik Çelik Kapı

Gemlik ÇELİK KAPI kalite,estetik,müşteri memnuniyeti ve yaptığı işin arkasında durmayı ilke haline getirmiştir.Güler yüzlü çalışanlarıyla ilkesinde şaşmadan her zaman sektöründe ilkler arasında yer edinmeye devam etmektedir.

 

çelik kapı modelleri 2018

çelik kapı modelleri 2018,

çelik kapı modelleri 2018,
çelik kapı modelleri 2018
çelik kapı modelleri 2018,
çelik kapı modelleri 2018
çelik kapı modelleri 2018,
çelik kapı modelleri 2018,

Amerikan Kapı , High Gloos Kapı , PVC Kapı

Ahşap Kaplamalı Kapı ,Çelik Kapı ,Ahşap Merdiven ,Veranda

AHŞAP KAPLI ÇELİK KAPILAR

Cam SerisiCam Modelleri

Andromeda Serisi Kabartmalı Modeller

Aquila Serie Alpi Modelleri

Orion Serie Lamine Modeller

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çelik kapı, çoğu insanın aklında ilk başta sağlamlık ve güvenlik duygusu uyandırsa da, günümüzde yaşanan hırsızlık olaylarıyla da anlaşılmaktadır ki her çelik kapı, aslında güvenli bir çelik kapı değildir.

Çelik kapının güvenliği, imalatçısının teknik bilgisine ve imalat yöntemine, kullanılan malzemenin kalitesine, dayanıklılığına veuygulanan çelik kapı kilidine göre farklılık gösterir. Bilinmelidir ki çelik kapıların üzerinde kullanılan boya, ahşap, aksesuar gibi unsurlar ise çelik kapının dayanıklılığını arttırmak için değil, çelik kapıya estetik bir görünüm kazandırmak içindir.

 

Çelik kapı seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken

 

Çelik kapı seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu çelik kapının iç iskeletini oluşturan çelik yapıdır. Çelik kapı imalatında farklı yöntemler olmakla birlikte, çelik kapı imalatında genellikle 0.8 mm ile 2.0 mm arası çelik saclar tercih edilir. Gövde sacları genellikle 1.0 veya 1.2 mm sactan imal edilir. Çelik kapı kasasında kullanılan sac kalınlıkları ise genellikle 1.5 veya 2.0 mm şeklindedir. Daha kalın sac kullanımının tercih edilmeme sebebi hem imalat zorlukları hem de çelik kapının gereğinden ağır olup çalışmasında sorunlar yaşamamak içindir. Çelik kapı seçiminde asıl dikkat edilmesi gereken konu, çelik kapının ana gövde sacını destekleyen çelik sacların kalınlığı ve imalat şeklidir.

Çelik kapı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kullanılan kilit sistemleridir. Piyasada farklı markaların farklı kilitleri bulunmaktadır. Bu kilitler, genellikle çelik kapıcılar arasında kilit milleri sayısına göre adlandırılırlar (14 nokta, 21 nokta gibi). Aslında önemli olan nokta çelik kapının kaç noktadan değil kaç bölgeden kilitlediğidir. Çelik kapının kilit tarafında üst, orta ve alt olmak üzere üç bölgeden, bir de tepeye kilitleme yapmak kaydıyla toplam dört bölgeden kilitleme yapması yeterli güvenliği sağlayacaktır. Bunun dışında aynı bölgeden ne kadar mil kilitlediğinden öte millerin ne kadar sağlam imal edildiği daha önemlidir.

Çelik kapı imalat tipi ve çelik kapıda kullanılan kilitlerle birlikte, çelik kapı kilidin üzerine takılan çelik kapı bareli (anahtarın takıldığı şifreli bölüm) ve barel zırhı da dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Çelik kapıda kullanılan barelin kırılmaması, kırılsa dahi yerinde çıkmaması çelik kapı barelleri için uygulanan güvenlik önlemleridir. Çelik kapı barelinin önüne yerleştirilen barel zırhı ise delinmeye karşı zorlaştırılmış ve kırılmayan tipte imal edilmiş olmalıdır. Aynı şekilde anahtarın, çelik kapının her yerinde uygulanan güvenlik sistemlerine uygun şekilde, patentli, maymuncukla açmaya karşı önlemler alınmış ve kopyalama yöntemleri belirli prosedürlerle gözetilen tipte olmasına özen gösterilmelidir.

Gemlik Çelik Kapı’nın kullandığı imalat yöntemlerini, teknolojik gelişmeleri takip ederek ve güvenlik esasını gözeterek yapılanmaktadır.

Bir binanın her şeyden önce mutlaka kaliteli kapılara ihtiyacı vardır. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız mutlaka kaliteli ve dayanıklı apartman kapısı modellerini incelemelisiniz. Çünkü apartmanlar birden fazla daireden oluşan ve kalabalık grupların yaşadığı bir yapı türüdür. Hal böyle olunca da güvenlik adına bir takım zafiyetler de ortaya çıkabilmektedir. Özellikle güvenlik olmayan binalar için en önemli yer apartmanların girişleridir. Bu sebeple en kaliteli, çelik kapı türleri apartman ve her türlü yapı girişinde mutlaka bulunmalıdır. Çelik kapının en büyük artı değeri oldukça sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Bu dayanıklılık hem uzun ömür anlamında hem de darbelere karşı koyma anlamında kendini göstermektedir. Zira kapılar istenmeyen zorlamalara karşı dayanıklı olmak zorundadır. Ayrıca bu kapıların iklim şartlarına karşı da dirençli olması önemlidir.

Çelik Kapıile evinizi çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Apartman Kapıları seçiminde de çelik kapı kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun bir ucuz çelik kapı ile siz de evinizi çok daha güvenli, sağlam bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Güvenliğiniz her şeyden önemlidir. Ve bu nedenle de kapılar; hem evinizin hem de apartmanınızın en önemli detaylarıdır. İster inşaat döneminde isterseniz de evinizi sonraki yıllarda tadilat işlemleri yaparken kapılarını da güncelleyerek çok daha güvenli bir ev haline getirebilirsiniz. Kişisel güvenliğiniz, çocuklarınızın güvenliği kısacası ailenizi ve sevdiklerinizin güvenliği için kapı seçimi çok önemli bir detay. Bu ayrıntıya hak ettiği değeri vermenizi istiyoruz. Evinizin ve apartmanınızın kapılarını seçmeniz önemlidir.

Eviniz için ekonomik ucuz çelik kapı alternatiflerine bakmak istiyorsanız, Birbirinden güzel desende, renkte çelik kapı seçenekleri ile evinizi güzelleştirirken aynı zamanda da güvenli, konforlu bir hale getirmek elinizde.Apartman kapısı seçiminizde en sağlam olanı değerlendirmeniz gerekiyor.Ucuz çelik kapı dışında kaliteli bir kapı seçmeniz, apartman güvenliğiniz açısından oldukça önemli. Apartman kapısı seçeneklerinizi çok iyi bir şekilde değerlendirmenizi öneriyoruz. Ayrıca Yangın Kapısı konusunda da sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

NEDEN ÇELİK KAPI ?

Günümüz koşullarında insanların çalışma saatleri ve evde çalışan sayısının çok olması ile birlikte gündüzleri bir başına bırakılan evlerin en güvenli olması gereken yeri kapıdır. Gün boyu ev içerisinde değerli eşyalarınızdan gündelik eşyalara, hatıralara kadar birçok şeyi yalnız başına güvenerek bırakırken aklınız bir yandan evinizde olması insanı rahatsız edici bir his verir.

Bütün bu olumsuz duyguları sadece ortadan kaldırmak değil, güvende bir his ile evinizden çıkarken çelik kapınızı kapatır ve işinize gidersiniz. Bu sadece bir öneri değil hayatın gerçeğidir. Hırsızların sadece geceleri değil gündüzleri de çeşitli yöntemlerle evleri yokladığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Bütün gün ve hatta uzun tatil dönemlerinizde, bu çok güvenlikli çelik kapıları evinizde kullanmak, tüm eşyalarınızı bir kasaya koymuş hissi verecek ve aklınızda her an komşudan kötü bir haber gelmesi hissini yok edecektir.

 • Satın alacağınız çelik kapı markasında EN 1627 AB hırsızlığa karşı dayanıklılık sertifikası ve sertifika sınıflarını sorgulayın.
 • “Avrupa Birliği Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sertifikalı” Çelik Kapılar Class 1, Class 2, Class 3, Class 4, Class 5, Class 6 diye sınıflandırılır. Sırasıyla Class 1 en kolay açılanı, Class 6 da en zor açılanıdır. Alacağınız çelik kapıda bu tür test belgelerini mutlaka sorun. Unutmayın ki, bu belgeleri sunamayan çelik kapıların güvenliği şüphelidir.
 • Çelik kapınızı uzun yıllardır bu işle uğraşan, kurumsal bir yapılanmaya sahip imalatçı şirketlerden veya bu şirketlerin yetkili bayilerinden alın. Çelik kapı aldığınız şirketin, satış sonrası tam ve sorunsuz destek verdiğinden emin olun. Merdivenattı imalathanelerde yapılmış, ucuz çelik kapılar güvenliğinizi tehdit edebilir.
 • Atacağınız çelik kapıda, kapı ile kasa arasındaki boşluk 4-5 mm.’den fazla olmamalıdır. Boşluk daha fazla ise çelik kapının manivela ite açılması kolaylaşır. Bu küçük ayrıntının size büyük bir güvenlik sağlayacağını unutmayın.
 • Bir çelik kapıda kullanılan kilidin sağlam olması, kilidin oturacağı bölge de sağlamsa anlamlıdır. Örneğin temeli sağlam olmayan bir binanın, üzerine çıkılacak katlar ne kadar dayanıklı olursa olsun en ufak bir sarsıntıda yıkılma tehlikesi vardır. Çelik kapının temeli, kilidin oturacağı bölgedir. Kilit için yeterince dayanıklı bir bölge sunamayan çelik kapılar, en sağlam kilit kullanılsa bile kolayca açılır.
  Ayrıca; hırsızlığa karşı anahtarın girdiği bölgenin erişilmezliği sağlanmalıdır. Çelik kapılarda bu bölgeyi koruyan bir rozet sistemi bulunur. Bu rozet sisteminin keski ile yerinden çıkarılmayacak sağlamlıkta olması gerekir. Her rozet sistemi bunu sağlayamaz, satın alacağınız firmadan bu rozet sistemi ile ilgili sizi tatmin edecek bilgi isteyin.
 • Tüm çelik kapıların güvenli olduğunu düşünmeyin, yüksek güvenlikli bir çelik kapı olmasını önemseyin.
 • Çelik kapı menteşesi ayarlanabilir olmalıdır. Bu özelliğe sahip çelik kapılar, içinde bulundukları binanın her türlü esnemesine ve zeminin oturmasına karşı kolayca ayarlanarak, eski haline getirilir. Kaynaklı sabit menteşeli çelik kapılar bu özelliğe sahip değildir.
 • Alacağınız çelik kapının kapanma kalitesi, kapının gerçek kalitesini gösterir. Yıllarca kullanacağınız çelik kapınız, parmağınızın ucuyla bile itseniz kolayca ve sessizce kapanmalıdır. Kilit karşılama sisteminin kalitesi size bu kolaylığı sunar. Hem rahat edersiniz hem de daha güvende olursunuz.
 • Çelik kapınızda çift contalama sistemi arayın. Bu sisteme sahip çelik kapılar sadece hırsızları değil; ses, sıcak, soğuk, toz ve haşeratları da içeri sokmaz. Size gerçekten mükemmel bir yalıtım sunarak rahatınızı sağlar.
 • Çelik kapı beton dolgu ile monte edilmelidir. Beton dolgunun maliyeti poliüretan dolguya göre pahalıdır ve montajı zordur, ancak sunduğu güvenlik üst seviyededir. Betonla çelik kapı bütünleşir, böylece çelik kapı kasasının esnemesi engellenmiş olur. Satın alacağınız firmadan bu esneme ile ilgili sizi tatmin edecek bilgi isteyin.
 • Dış cephe ile doğrudan temas edecek bir çelik kapı alacaksanız, alüminyum ve cam kaplamalı olanları tercih edebilirsiniz. Alüminyum ve cam dış ortam için en uygun kaplama maddeleridir; yağmur, korozyon ve güneş ışınlarından etkilenmez. Ayrıca uzun ömürlüdür, estetik görünüşleriyle evinize prestij katar.
 • Göz zevkinizin veya modanın zamanla değişeceğini ya da aynı çelik kapıyı görmekten sıkılacağınızı düşünerek, alacağınız çelik kapının modüler olmasına özen gösterin. Modüler çelik kapıların dış kaplamaları dilediğiniz zaman değiştirilebilir, böylece çelik kapıyı komple değiştirmeden; evinize herhangi bir zarar vermeden görünüşünü farklılaştırabilirsiniz.

“İyi bir çelik kapının evinize sadece güvenlik değil, aynı zamanda estetik, değer ve prestij katacağını unutmayın. Güvenliğin yanında görselliğin de önemli olduğu bir gerçektir. Evinizin ilk görünen yeri dış kapınızdır ve dış kapınızın görünümü karakteriniz hakkında ipuçları verir.”

İLETİŞİM TEL : 0 532 551 71 77

  Ayrıca Kontrol Edin

  GEMLİK PETEK TEMİZLİĞİ

  Gemlik Petek Temizleme İşlemi

  Gemlik Petek Temizliği Şebeke suyundaki kirecin petek diplerinde birikmesinden kaynaklı ısı kayıplarını asgariye indirgeyen petek …