Restorasyon Nedir, Nasıl yapılır?
Restorasyon Nedir, Nasıl yapılır?

Restorasyon Nedir, Nasıl yapılır?

Restorasyon Nedir, Nasıl yapılır?

Restorasyon eski binanın tarihi özelliğini bozmadan aynı malzeme kullanılarak yapılır.

Tarihi binalar önce analiz edilip özgün malzeme ile aslına uygun tarihi özelliğini bozmadan tamir edilir.
Gerektiğinde mimar tutulup projeler çizdirerek yapılır.İstenirse yeniden yıkılıp yapılır.
Tarihi olmayan eskimiş binalar restore olur.Önce bina soyulur ,güçlendirmesi ve izolasyonu yapılıp sırayla tamir yapılır.

Tesisatlardan tutun boyasından çıkılır.Yaptığımız işler 4 ayrı dalda oluşur.

1.Tarihi Ev Restorasyonu
2.Eski Bina Restorasyonu
3.Kamelya Veronda Yapımı Pergole Yapımı
4.Ahşap Ev Yapılır

Eski Bina Restorasyonu

Neden çünkü restore olacak bina aslına uygun yapılsın diye Eski tarihi evin resimlerini çekilir. sonra ölçülerini alınır. evi uzman ustalarla dikkatlice dış güvenliğini sağlanır. sonra sökmeye başlanır. neyi nereden söktüğümüzü not alarak yaparız.söküp hafriyatını attıktan sonra eski eve bohçalama izolasyonu yapıyoruz. Aslına uygun temel atıyoruz.Temel bittikten sonra yeni entegre edilmiş ahşapla iskeleti kuruyoruz.iskelet aralarına gaz betonla örüyoruz.çatısını yapıyoruz.pis su tesisatı temiz su tesisatı kalorifer gaz tesisatını yapıyoruz.kat aralarına sandviç ısı ve ses izolasyonunu yapıyoruz.duvarları hasır 5’lik çelik telle içten dıştan sarıp sıvamaya başlıyoruz.sonra dış dekorasyonu  iç dekorasyonu boya kapı pencere dolap

Anahtar teslim ediyoruz.

Tarihi Eser Restorasyonu

İşçiliğini aldığımız tarihi eser evlerin geçmiş durumuna bakıp fiziki yapısını değerlendirip rapor hazırlıyoruz.şöyle ki ne kadar yıpranmış taşıyıcı özelliğini kaybetmiş sağlamlığı kaçıncı derecede diye çalışma yapıyoruz. şöyle bir sıralama yapabiliriz..Çok eskimiş taşıyıcı gücü kalmamış az yıpranmış ufak tefek tamirlerle halledilip rutuşla bitecek evler biz bu konumdaki tarihi eser evleri tarihi özelliğini bozmadan yapıyoruz.söyle ki önce yapılacak evin resimlerini dıştan ve içten ayrıntılarıyla çekiyoruz.Sonra tepeden tırnağa metreyle ölçüyoruz.pencereleri,kapıları,odaları kat aralıklarını bina yüksekliğini,çatı eğimini, merdiven düzenini ölçüyoruz.

Villa Restorasyonu

Aldığımız Eski villanın sırasıyla önce soyulup döktürüp hafriyatını atıp villanın konumuna göre diranacını ve rutubet izolasyonunu tamiri değişecek bölümlerinin değiştirilmesi güçlendirmesi tamir edip gerekli tesisatların yapılması pis su temiz su tesisatı elektrik tesisatı kalorifer tesisatı gaz tesisatı,havalandırma tesisatı sıvası çatısı ve oluğu su ısı ses mantolama dış cephe kaplama macunlama boyası iç dış dekorasyonu lambri döşemesi laminantı seramik ve taş döşeme çeşitleri bahçesine kamelya  yapımı yazlık ve kışlık bölümler yapımı mermerleri kapıları pencereleri dolaplarını yapmaktayız.

 

OLGUN RESTORASYON FİRMASI

20 yıldır Ahşap bina ve bina restorasyonları yapmaktayız. Binayı aslına uygun
şekilde tamir edip verdiğimiz süre içinde teslim ediyoruz. Binanın tamir
derecelerine göre fiyatlandırma yapıyoruz.
Bugün yeni bir bina için belediye ve proje masraflarını göz önünde tutarsak
karşımıza yüklü bir masraf çıkmaktadır. Bu tarz masraflara girmeden binayı
onarıma alıp yepyeni bir binayı teslim etmekteyiz

1990’dan beri inşaat ustalığı yapmaktayız.2000 yılından beri tamir tadilat tarihi ev restorasyonu ve kamelyalar yapmaktayız.

Aldığımız Eski Daire ,eski bina, eski villa,eskimiş tarihi eser evleri önce soyup temizleyip gerekli temel izolasyonundan tutup su izolasyonuna varana kadar yapmaktayız.

Başta gerekli olan pis su tesisatı ,temiz su tesisatı, elektrik tesisatı ,kalorifer tesisatı gaz tesisatına varana kadar yapmaktayız.

İşini aldığımız eski dairenin önce güçlendirilmesi sonra tamir olacak bölümlerini sonra düzenlenmesini tesisatlarını sıvasını izolasyonunu kartonpiyeri alcı sıva boyasını seramik kapı ve pencerelerini yapmaktayız.

Olgun Usta

Restorasyon Merkezi Bursa
Tel: 0 224 514 00 38 – Gsm: 0 532 397 37 19
Bize ulaşmak için aşağıdaki formu doldurup gönderebilir, veya Telefonla irtibat kurabilirsiniz

Mail Adresimiz:
[email protected]