- Hoşgeldiniz

Gemlik Rehberi

Sitemizde Toplam 98 Firma, 24 Haber, 3 Ürün ve 10 İlan Bulunuyor.

İçti̇ği̇ni̇z Suyun Ne Kadar Temi̇z Olduğunu Bi̇li̇yor Musunuz?

Ana Sayfa » Haberler » Firmalardan Haberler » İçti̇ği̇ni̇z Suyun Ne Kadar Temi̇z Olduğunu Bi̇li̇yor Musunuz?

​Su yaratılışımızın temel yapı taşı olan ve dünya üzerindeki yaşamımızı devam ettirmemiz konusunda en hayati öneme sahip elementlerden birisidir. İnsan tıpkı havasız yaşayamadığı gibi susuz da yaşamını idame ettiremez. Çetin koşullarda açlıkla mücadele edebilen ve günlerce aç kalabilen insanoğlu susuz kaldığında ise çok kısa bir süre içerisinde ölümle karşı karşıya kalabilmektedir.

Yeryüzünde iki çeşit su bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi içerisinde canlıların da yaşadığı deniz sularıdır. Deniz suları içerisindeki tuz miktarı ve kimyasal bileşimleri nedeniyle içme suyu olarak kullanılamaz. Diğer su çeşidi ise yer altı kaynaklarından ve yağmur, kar gibi hava olaylarından temin edilen tatlı sulardır. Bu sular insanın günlük yaşamını devam ettirebilmesi için kullanmaları gereken su türüdür. Ancak insanoğlunun nüfusunun aşırı artması ve çevre kirliliğinin en üst düzeye erişmesi nedeniyle bu kaynaklardan gelen tatlı sular da içilemeyecek kadar kirlenmişlerdir. Bu nedenle başta ülkemizdeki pek çok yerleşim yeri olmak üzere dünya genelinde hazır su satışları yapılmaktadır. Özellikle ülkemizde 19 litrelik damacanalarda satılan hazır sular firmaların kaynaklarında dolduruldukları ve hiç bir yabancı madde içermediği iddiası ile satılmaktadır. Satılan hazır sularla ilgili olarak devletimiz tarafından yapılan analizlerde pek çok hazır su markasının -ki aralarında ünlü markalar da mevcut- hileli üretimlerle halka satıldığı tespit edilmiştir. Zaten detaylı analizlere gerek kalmadan evleriniz uygulayacağınız basit bir test yöntemi ile hazır sulardaki hileyi gözler önüne serebilirsiniz.

Hazır suların içerisindeki kireç miktarının sıfır olması gerekmektedir.

Ancak hazır sularla demlenen çayların demliklerinde kireç birikimi meydana gelmektedir. Bu da bu suların gerçekten doğal kaynak suyu olmadığını göstermektedir. Yapılan araştırmalar en sağlıklı ve en kaliteli içme suyunun sadece su arıtma cihazları ile temin edilebileceğini göstermiştir. Bu cihazların güçlü yapısı ve içerisindeki mükemmel filtre sistemi sayesinde şehir şebeke suyunu oldukça kısa bir süre içerisinde filtre ederek saf ve temiz bir su haline getirdikleri gözlemlenmiştir. Su arıtma cihazı ürünleri türlerine 8 aşamalı veya 6 aşamalı filtre sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemde yer alan katmanlara da suyun içerisindeki tüm yabancı maddeler ve zararlı bileşimler sudan çözünmeye ve tüm aşamaların bitiminde sadece saf su ortaya çıkmaktadır.

Su arıtma cihazları fiyatları

Pek çok birey su arıtma cihazları fiyatları konusunda kulaktan dolma bilgilere sahip olduklarından bu ürünlerin oldukça pahalı fiyatlarla satıldıklarını zannetmektedir. Aksine su arıtım cihazları cüzi bir satış fiyatı ile satılmakta olup sağladığı fayda ile kıyaslandığında oldukça ucuz bir maliyete sahiptir. Su arıtma cihazları fiyatı konusundaki avantajı su arıtma cihazına ödeyeceğiniz tutarla 10 – 15 yıllık damacana su tüketimi fiyatlarını karşılaştırarak daha net ortaya koyabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının Türleri:

Su arıtım cihazları kullanım alanına ve kullanım şekillerine göre farklı çeşitlere sahiptir.

1-Evler için tasarlanan su arıtma cihazları:

Ev tipi su arıtma cihazları tüketimin düşük olduğu evlerde ve küçük büro tarzı işyerlerinde tercih edilmektedirler. Evlerin genellikle mutfak musluklarına bağlanan bu su arıtma cihazlarıkısa süre içerisinde suyu filtre ederek kullanıma ev halkı kullanımına hazır hale getirmektedir.

2-Ergonomik su arıtma cihazları:

Küçük hacimli olan tezgah üstü su arıtma cihazları kullanım kolaylığı ve ergonomik olmaları nedeniyle genellikle çekirdek aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu tür su arıtma cihazlarının en büyük avantajı kısa sürede arıtma işlemini sonuçlandırmalarıdır.

3-Geniş hacimli su arıtma cihazları:

Tezgâh üstü su arıtma cihazlarına göre daha geniş hacme ve daha fazla su arıtma kapasitesine sahip olan tezgah altı su arıtma cihazları kalabalık aileler ve 5 kişiden fazla çalışanı olan işyerleri için ideal çözümler sunmaktadır. Mutfak veya yemekhane tezgâhlarının altına yerleştirilerek musluğa bağlanan su arıtma cihazları diğer su arıtma cihazlarına oranla hacimleri nedeniyle daha uzun sürede filtreleme yapmalarına rağmen kalabalık yerlerdeki su ihtiyaçlarına etkili çözümler sunmaktadırlar. Tüketiciler için en iyi su arıtma cihazları satışı yapan firmamız referansları ve yıllardır bu sektörde verdiği hizmet kalitesi ile lider konumda yer almaktadır.

Maalesef her sektörde olduğu gibi bu sektörde de tüketicileri kandırmaya çalışan ve kalitesiz malzemelerden üretilen görünümlü su arıtma ürünleri satan firmalar yer almaktadır. Kaliteli su arıtma cihazlarını satın almak için en iyi su arıtma cihazları markaları içerisinde yer alan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

su filtresi

su filtresi

SU ARITMA CIHAZI İSTEME FORMU

Danışma Formu

 

Verification

 
17 Ekim 2018 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

Gemlik
×
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Whatsapp Simgesine Tıkla Mesajıı Gönder