Narlı Köyü

Gemlik’te Tatil Boyunca Görmeniz Gereken 8 Yer

Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Gemlik, Bursa’nın tarihi alanları, doğal güzellikleri, kaplıcaları, denizi ve sahili ile dikkat çeken ilçesidir.Özellikle köylerde hem Bursa’nın diğer ilçelerinden hem de farklı şehirlerden gelen turistler sayesinde yaz aylarında nüfus yoğunluğu artmaktadır. Gemlik gezilecek yerlersize unutamayacağınız huzurlu bir tatil fırsatı sunuyor.Gemlik’te gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Gemlik otelleri listemize göz atabilirsiniz.

 

Narlı Köyü

Narlı Köyü

Narlı Köyü

Gemlik Koyu’nda yer almaktadır. Narlı Köyüİlçe merkezine 13 km uzaklıktadır.

Doğal güzellikleri ve temiz denizi nedeniyle tercih edilen bu balıkçı köyüne ilçe merkezinden özel araç veya toplu taşıma ile ulaşım sağlanmaktadır.

Sahilden itibaren sık ve yeşil ağaçlar başlar ve bu bölgede yeşil ile mavi iç içe geçer. Temiz atmosferi ile Gemlik gezilecek yerler arasında yer almaktadır.


Karacaali Köyü

Karacaali Köyü

Karacaali Köyü

Gemlik ilçe merkezine 12 km uzaklıktadır. KaracaaliDeniz manzarası ile bir sahil kasabasını andıran ünlü yöreler arasında yer almaktadır.

Özellikle yaz aylarında tercih edilen bir bölgedir ve burada birçok yazlık site bulunmaktadır. Gemlik gezilecek yerler Listenizi tamamlarken burada yazlık evlerde kalabilirsiniz.

Bölgeye şehir merkezinden özel araç ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Özel araçlar dışındaki ulaşım seçenekleri ise ilçe merkezinden kalkan otobüs, minibüs ve taksilerdir.

Bursa’da sahile yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Bursa otelleri yazımıza göz atabilirsiniz.


 

Aytepe

Aytepe

Aytepe

Hem tarihi hem de doğa gezileri için tercih edilen yerler arasındadır. AytepeGemlik ilçesine bağlı Umurbey Mahallesi’ndedir.

Bölgedeki Kara Ali Paşa türbesi tarihi gezilerin tercih noktası olurken, ağaçların arasında bulunan piknik alanı piknik yapmak ve doğa ile iç içe güzel bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği şirin bir mekandır. Kara Ali Paşa, Hereke ve İznik kuşatmalarında gören bir paşadır.

Aytepe, hem İznik Gölü hem de Marmara Denizi manzarasına sahiptir. Bu bölge, Gemlik ilçesindeki manzarasıyla ünlüdür.


Gemlik Kaplıcası

Gemlik Kaplıcası Gemlik Kaplıcası

Şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta Gemlik KaplıcasıUmurbey Mahallesi’ndedir.

Tedavi havuzuna ek olarak, spa’da 16 özel banyo ve çok sayıda banyo bulunmaktadır. Spa alanında ayrıca konaklama tesisleri, restoranlar, kafeler ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

Romatizma, nevralji, zihinsel yorgunluk, nevrasteni ve kalp hastalıklarına çare arayanlar kaplıcanın şifalı sularına geliyor. Hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok turistin tercih ettiği kaplıcalar Gemlik’te gezilecek yerler listesinin başında yer alıyor.

Ailenizle birlikte Gemlik’te harika bir tatil geçirmeniz için ekibimiz tarafından hazırlanan Gemlik gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


 

Gemlik Açık Hava Müzesi

Gemlik Açık Hava Müzesi

Gemlik Açık Hava Müzesi

Roma Dönemi’ne ait mezar ve törenlerin görüntülerini içerir. Gemlik Açık Hava MüzesiTarihi 2600 yıl öncesine dayanmaktadır.

Arkeolojik kazıların ardından havadan çekimlerle yapılan incelemeler sonucunda Bursa Belediyesi tarafından bu alanın müzeye dönüştürülmesine karar verildi.

Proje tamamlanma aşamasındadır. Ama bugünlerde Gemlik gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca açık hava müzesini rehber eşliğinde keşfedebilirsiniz.

Gemlik dışında il genelinde gerçekleştirilen tüm etkinliklere ulaşmak için Bursa gezi rehberi sayfasına göz atmanızı öneririz.


Celal Bayar Vakfı Müzesi

Celal Bayar Vakfı Müzesi Celal Bayar Vakfı Müzesi

Celal Bayar Vakfı MüzesiTürkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın hayatta iken kendi imkanlarıyla ziyaretçilere sunduğu bir müzedir. Gemlik ilçesine bağlı Umurbey Mahallesi’nde yer almaktadır.

Müze ve kütüphaneden oluşan binada, AtatürkHatırasını koruyan özel bir köşe. Bayar’ın cumhurbaşkanlığı dönemine ait belge, eşya, fotoğraf, resim ve madalyalar, yazılar, giysiler, silahlar, nişanlar, plaketler, mobilyalar, imzalı tablolar ve aile yadigarı sergilenmektedir.

Gemlik Celal Bayar Müzesi ve KütüphanesiPazartesi öğleden sonra, Salı tam gün kapalıdır. Haftanın diğer günleri ve hafta sonları mesai saatleri içinde ziyarete açıktır. Müzeye giriş ücretsizdir. Ayrıca müzeyi gezerken bir tur rehberinden yardım alarak da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Birçok aktiviteyi içinde barındıran Gemlik’teki muhteşem otelleri sizler için Gemlik 4 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.


 

Büyük Kumla Köyü

Büyük Kumla Köyü

Büyük Kumla Köyü

yaz tatillerinde tercih edilir. Büyük Kumla Köyüİlçe merkezine 9 km uzaklıktadır. Bölgede birçok yazlık site ve konaklama alternatifi bulunmaktadır.

Zeytin ağaçları, kıyı şeridi ve temiz denizi ile birçok ziyaretçiyi kendine çeken Kumla Köyü, günübirlik geziler ve konaklamalı tatil seçenekleri sunuyor. Konaklamanızı rezerve ederek Gemlik gezilecek yerler Listenizi birkaç güne yayabilirsiniz.

Bölgeye ulaşım, özel araçlar dışında Gemlik ilçe merkezinden kalkan minibüs, otobüs ve taksilerle sağlanıyor.


Küçük Kumla Kasabası

Küçük Kumla Kasabası

Küçük Kumla Kasabası

Gemlik ilçe merkezine 6 km uzaklıktadır. Küçük Kumla kasabasıArkasındaki Samanlı Dağları’nın yemyeşil etekleri, Gemlik zeytin ağaçları ve masmavi denizi ile ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen yerlerden biridir. Yaz tatilleri için de konaklama alternatifleri bulunmaktadır. sakin ve barışçıl Tatil için gezilecek yerleri planınıza dahil edebilirsiniz.

İlçe merkezinden hareket eden özel araç ile 10 dakikalık bir yolculuğun sonunda Küçük Kumla’ya ulaşabilirsiniz. Özel araçlar dışında bölgeye ulaşım ilçe merkezinden minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır.

Kaliteden ödün vermeyen ve birçok aktivite yapabileceğiniz Gemlik otelleri için Gemlik 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Gemlik Günübirlik Gezilecek YerlerGemlik, Bursa’nın Marmara Denizi kıyısında yer alan ilçelerinden biridir. Ziyaret edilecek yerlerGemlik ile sınırlı değil. Gemlik ilçesi çevresindeki doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmek gezinizi daha da güzelleştirecektir.

Oylat Kaplıcaları

Oylat Kaplıcaları Oylat Kaplıcaları

Gemlik ve Oylat yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Şifalı sularıyla tanınır Oylat Kaplıcaları, Hem doğa hem de sağlık turizmi yapmak isteyenlere hitap ediyor. Sularından şifa arayanlar hamamı veya kaplıcayı mutlaka denemeli. Kaplıcaları gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.


Tirilye

Tirilye Tirilye

Gemlik ve Tirilye 60 km uzaklıktadır. Yüzyıllardır tarihi dokusundan ve samimi ilişkisinden değerini kaybetmemiştir. Tirilye, Samimi bir gezi turu yapmak isteyenler için tavsiye edilir. Yunanlılardan kalma yapılar görülmeye değer.


Suuçtu Şelalesi

Suuçtu Şelalesi Suuçtu Şelalesi

Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Suuçtu ŞelalesiGemlik ilçesine yaklaşık 125 km uzaklıktadır. Karadere Nehri üzerinde bulunan şelalenin yüksekliği 464 metredir. İçme suyuna uygun olan şelale suyu doğa gezisi için iyi bir tercih olabilir.


Yeşil Medrese

Suuçtu Şelalesi Yeşil Medrese

Bursa ili Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Yeşil MedreseGemlik ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Sultaniye Medresesi olarak da bilinen Yeşil Medrese, 1414-1424 yılları arasında mimar Hacı İvaz Paşa tarafından yaptırılmıştır. Bugün medrese, Türk-İslam Eserleri Müzesi olarak ziyarete gelenlere kapılarını açmıştır.


Arkeopark

arkeopark

Arkeopark

Bursa ili Nilüfer ilçesinde bulunmaktadır. arkeopark Gemlik ilçe merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Dünyanın en büyük tarih öncesi parkı olarak bilinen Archaeopar, bir açık hava müzesidir. Kültür turları yapmayı sevenler için gezilecek yerler listesinde oldukça fazla ilgi gören yerlerden biridir.

Kaynak: Otelleri.net


Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'teki setin ikinci yarısı

Gemlik Türkiye – İstanbul’dan iki saat uzaklıkta bir sahil kasabası

Gemlik Türkiye – İstanbul’dan iki saat uzaklıkta bir sahil kasabası Rus vatandaşların Gemlik’imiz hakkında hazırladığı …