Gemlik'teki setin ikinci yarısı

Gemlik Türkiye – İstanbul’dan iki saat uzaklıkta bir sahil kasabası

Gemlik Türkiye – İstanbul’dan iki saat uzaklıkta bir sahil kasabası

Rus vatandaşların Gemlik’imiz hakkında hazırladığı sayfadır. 

Selamlar arkadaşlar !

İstanbul’dan Ege Denizi’ne ve dönüş yolculuğumuzda Gemlik Türkiye’yi ganimet olarak aldık. Özel bir anlam yükü taşımadı ve sadece geceyi geçirmek için bir nokta olarak planlandı.

Burada özel bir manzara görmedim ve uzun bir yolculuktan sonra kimse onları gerçekten aramadı. Gece için konaklama ve akşam yürüyüşüne güvendik.

Yine de Gemlik‘i sevdik ve Türkiye’yi kendi başına okuyan gezginler için dinlenme, konaklama ve yemek konusunda sizinle paylaşacak bir şeyim var.

Hadi başlayalım!

Gemlik'teki setin ikinci yarısı

Gemlik nerede

Şehir, İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayan karayolu üzerinde iyi bir konuma sahiptir. Atatürk Havalimanı’nda bir araba kiraladıysanız ve İstanbul’dan çıkmak istiyorsanız, Yenikapı iskelesinden Yalova kasabasına giden bir vapurdan daha iyisini hayal edemezsiniz.

Arabamızı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kiraladık, bu sayede trafik sıkışıklığı ve baş ağrısı olmadan neredeyse İzmir’e giden otoyola direkt olarak gittik.

Gemlik’te akşam havaalanına varmamak için dönüşte mola vermeye karar verdik. Sabah arabayı iade edip son gün İstanbul’u fethetmeye devam etmek istedik.

Durak için birkaç yarışmacı vardı: İznik (eski İznik) ve kıyı Yalova (Marmara Denizi’ne yakın bir kasaba) ve Gemlik. Ancak bu “demirleme” anlamsal bir yük taşımadığından ve oteller için en iyi teklif burada bulunduğundan deney yapmadılar.

Gemlik Meydanı

Gemlik’teki oteller

Şaşırtıcı derecede Gemlik otelleri Rezervasyon kedi nasıl ağladı Dolayısıyla rekabetin olmadığı bir ortamda fiyatlar pek de iç açıcı değil. Ayrıca yanımızda bir arabamız vardı, bu yüzden hala çıkamayacağınız en köhne alanlarda değil, park yeri olan bir otel arıyorduk.

Normal fiyat ve hatta ciltte 3 yıldız ile en merkezi otel olduğu ortaya çıktı. Otel Paşa. Oda için 50 avro, ilave yatak için 20 avro daha istediler. Bunun için konfor, otopark ve ücretsiz kahvaltı sözü verdiler. Daha iyi bir seçenek yoktu. Yapabilir kendin için gör.

Oteli beğendik. Her şey ağ devlerinin şıklığının bir ipucu ile temiz ve düzenli: koridorlarda altın lambalar, fayanslar ve kilimler ve kelebekler ve beyaz gömleklerle baş garsonlar. Otel iş gezileri ve her şeyin her yerdeki gibi olmasını sevenler için uygun bence.

Pasha Hotel Gemlik'te

Bu tür otellerde genellikle konaklama ücretini ödeyen şirket adına Avrupa’da kaldım.

Kahvaltı da iyiydi. Güzel bir ürün yelpazesine ve en üst kattan şehrin zengin manzarasına sahip açık büfe.

otelimizde oda

Son olarak, tüm bu resmiyet, mini bar, tüm envanterdeki otel logoları ve birleşik bir düzene kişisel olarak meyletmediğimi de ekleyeceğim.

Her nasılsa, misafirperver ev sahipleri ve rahat bir atmosfer ile sıradan misafirhanelerin sade ruhu daha tanıdık.

otelimizde banyo

Nerede ne yenir?

Ve burada, tekrar etmeyi sevdiğim gibi, hiçbir sorun yok. Otelimiz sete 2 adım uzaklıkta olduğu için, oraya ulaşmak birkaç dakika meselesi oldu. Denizin açık alanlarına bakarak sağ ve sol tarafları kendinize göre düzeltin.

Bir yürüyüşe çıkıp bakarsan, o zaman sağa gitmekten çekinme, ama akşam yemeğini yersen, kesinlikle sola dön. Planlanan oburluk için gerekli kafe ve restoran yoğunluğunun olduğu solda.

Gemlika'daki kafelerden birinden görünüm

Fiyatları tatilim boyunca gördüklerimden daha düşük olan ilk balık lokantalarının yerini Avrupalı ​​rakipler aldı. Bazılarının Fransız ve İtalyan esintileri, işletmelerin dekorasyonunda ve renkli menüsünde açıkça kendini gösteriyor.

İyi bir pizzaya acıktık, ikinci kattaki sıcacık balkonlu ilk İtalyan restoranının kokusuna döndük.

Gemlik sınırlarındaki Pizzacı

Yoğunlaşan bulutlar ve boydan boya açık pencerelerle seçim yapmamız istendi ve bu beni her zaman çıldırtan ve benim için kurum kavramını “incelikli” olarak değerlendirmenin bir işareti.

Bir İtalyan restoranında, şaşırtıcı bir şekilde, menü meksikaydı pizzalar için ek bir ek ile. Füzyonu karıştırmaya karar verdik ve pizzaya ek olarak çeşitli Meksika atıştırmalıkları aldık.

Eh, eksi ve bahşiş ile sağlam bir beş!

Siparişimiz nefis görünüyor.

Nerede Gezilir

Gemlik’te büyük set, Marmara Denizi’nden iri parke taşlarıyla çevrilidir. Burada yüzemezsiniz, ancak gün batımını hayranlıkla izlemek veya sadece kayalara tırmanmak kolaydır. Ayrıca Türkiye genelinde popüler olan yürüyüş yolları, ücretsiz tuvaletler ve spor malzemeleri bulunmaktadır.

Setin üzerinde spor malzemeleri

Ana caddenin sağındaki set boyunca ve düzenli feribotların bulunduğu iskele (İstanbul’a uçak seferleri olduğunu tahmin ediyorum, ama tam olarak öğrenemedim), o zaman buradaki manzara daha huzurlu.

Burada sabahın erken saatlerinde videoda neredeyse muhteşem bir izolasyon içinde yürüyorum.

Sahil boyunca kapalı masalar

Sahil kısmı tenteli masalarla donatılmıştır, burada akşamları Ramazan boyunca akşam namazından sonra bütün aileler burada oturup akşam yemeği yerler. Tüm ev gereçleri kullanılır: tavalar, tencereler ve hatta bir çeşit kova gördüm. Akşam geç saatlere kadar süren toplu ziyafetin ardından saat 23.00’te şenlikli bir konser başladı.

Dolgu Gemlik

Görüldüğü gibi Türkiye’de Ramazan ayı hayatı daha çok gecenin örtüsü altında geçiyor. Ve sabahları otobüs şoförleri ve fırıncılar dışında şehir tatlı bir şekilde uyur.

Otobüs şoförleri için kafe

Ve sabahları bir fincan Türk kahvesi aramak için yürümek güzel olan şehrin arka sokaklarından birkaç fotoğraf daha.

Gemlik sokakları

Arkadaşlar işte bu kadar. Büyük yolculuğumuz sona eriyor. İstanbul, Bergama, Ayvelik ve şimdi de Gemlik geride kaldı. Sabiha Gökçen Havalimanı’na 1,5 saatlik kolay bir yolculuk, arabanın dönüşü ve kürk manto arayışıyla İstanbul’daki dükkânlara yapılan son baskın var.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’a nasıl gidebiliriz, bu yazıda yazdım.

Sonunda, İstanbul’daki aktif tatillerimizle ilgili birkaç makale daha okumanızı öneririm:

  1. İstanbul – tüm bilgiler tek şişede
  2. Türkiye’de kendi başınıza otel rezervasyonu yapın
  3. İstanbul’da Ulaşım
  4. Boğaz Turu
  5. İstanbul gezileri ve 2017 fiyatları

Bu, Türkiye’deki bağımsız tatilimizle ilgili serimin son yazısıydı. Ele almadığım herhangi bir sorunuz ve konu varsa, bunları yorumlarda sormaktan çekinmeyin.

blog yazarı Viktor Korovin!
blog yazarı Viktor Korovin!

Tavsiye etmek güncellemelere abone ol ve blogumuzdaki yeni hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız.

İyi günler ve yeni beklenmedik keşifler!

Saygılarımla, blog yazarı Viktor Korovin!

Сами в Турцию – набережная в Гемлике и 1-е впечатление о Турции

Kaynak:  https://samivkrym.ru/nasha-ostanovka-v-gemlike-po-trebovaniyu-pered-pokoreniem-stambula.html

Ayrıca Kontrol Edin

Gemsaz Halk Plajı

Gemlik’te Yüzmek İçin En Güzel 9 Yer

Gemlik, Bursa’nın sahil ilçeleri arasındadır. Hem ilçe merkezinin hem de ilçeye bağlı köylerin deniz kenarında …