- Hoşgeldiniz

Gemlik Rehberi

Sitemizde Toplam 96 Firma, 23 Haber, 3 Ürün ve 10 İlan Bulunuyor.

Gemlik Dış Cephe Boyası

Ana Sayfa » Hizmet Sektörleri » Firmalar » Gemlik Dış Cephe Boyası » Gemlik Dış Cephe Boyası

Gemlik Dış Cephe Boyası

DIŞ CEPHE BOYA

DIŞ CEPHE BOYA

 

Gemlik Dış Cephe Boyası

Gemlik Dış Cephe Boyası

Konutların iç mekanları için boya tercihinin önemi kadar bina dış cephe boya seçimi de hem estetik, hem de dayanıklılık açısından önemlidir. Dış cephe boyası seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken husus uygulama yapılacak binanın içinde bulunduğu iklim koşulları ve uygulama yapılacak yüzeyin özellikleridir. Aşırı yağış alan iklim koşullarında nem ve suya dayanıklı boyalar tercih edilmelidir. Bu tür iklimler için tavsiye edilen boya çeşidi silikonlu dış cephe boyalarıdır. Az yağış ve yoğun güneş ışığı alan bölgelerde nem dayanıklılığından önce güneş ışınımlarına dayanıklı ve açık renkli boyalar tercih edilmelidir. Düzgün ince sıva yapılmamış yüzeylerde de düz boyalar yerine grenli boyaların seçilmesi alt yüzey hatalarını kapatılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bina dış cephe boya uygulamalarının performansını, kullanılacak malzemenin dayanıklılığı kadar işçilik kalitesi de etkilemektedir

Hatalı uygulamaların faydasından çok zarar getireceği unutulmamalıdır. Gemlik yalıtım danışmanları dış cephe boya seçiminden uygulama bitimine kadar bilgi ve birikimleri ile sizlere yardımcı olacak, proje sorumlularımız uygulamanın tüm süreçlerinde

Gemlik ustaları ile birlikte hatasız uygulamalar yaparak, binanız için yapılan uygulamanın performansını maksimum seviyeye çıkartacaklardır.
  • Dış cephe boya uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, duvarları boya işlemine hazırlamaktır. Dış cephe boya renkleri seçildikten sonra duvarlardaki problemler giderilmelidir. Bu etapta en çok karşılaşılan problem, duvarlardaki çatlaklardır. Boya uygulamasından önce bu çatlaklar mutlaka giderilmelidir. Aksi takdirde en iyi boya bile kusursuz bir görünüm yaratamaz.
  • Duvarlardaki çatlaklar giderildikten sonra yüzey temizliğine geçilir. Yüzeylerdeki kirli ve gevşek dokular boya uygulamasından önce temizlenmiştir. Eğer binada mantar ya da küf oluşumu varsa, yine fırçalanarak dip köşe temizlik yapılmalıdır. Yıkanarak temizlenen yüzeyler kuruyana kadar boya işlemine başlanmamalıdır.
  • Boya uygulaması yağmur altında yapılmaz. Mutlaka kuru havalar beklenmelidir. Eğer yağmur yağarsa iş bırakılmalı ve 2-3 günlük kuruma payı bırakıldıktan sonra işe devam edilmelidir. Nem de boya işlemi sırasında en az yağmur kadar önemli bir etkendir. Dış boya uygulamasında ortaya çıkabilecek problemlerin büyük çoğunluğu nem kaynaklıdır. Nem dış cephe renkleri üzerinde bozulma yapacağı gibi mantar ve küf oluşumuna da neden olur.
  • Boyanın kalıcılığı, yüzeye ne kadar tutunduğu ile ilgilidir. Duvarlardaki parlak yüzeylerin zımparalanarak mat hale getirilmesi boyanın kalıcılığını arttırır. Hazırlık işlemleri gözünüze uzun gibi görünse de unutmayın ki hazırlığa ne kadar emek harcanırsa, sürecin devamı o kadar kusursuz ilerler. En iyi dekoratif boya uygulanması, en iyi hazırlanmış yüzeylerde yapılır.
  • Boya uygulaması yapılacağı zaman hava 5 dereceden daha soğuk olmamalıdır. Bu sıcaklıkta su buharı su zerresine dönüşür ve yüzeyde ıslaklık meydana gelir. Dış boya havanın açık ve rüzgarsız olduğu günlerde yapılmalıdır.
  • Dış cephe duvar renkleri iki kat olarak uygulanmalı, iki kat uygulamanın arasında 4 saat ara verilmelidir.

İletişim Tel: 0 532 551 71 77

  


10 Nisan 2018 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

Gemlik
×
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Whatsapp Simgesine Tıkla Mesajıı Gönder